Organizace

Tomáš Voráček

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 5618E5A0-41E6-40EB-BED3-7ED6BE77580B-1024x683.jpeg.

Šermu s historickými zbraněmi se začal znovu aktivně věnovat v roce 2015, přičemž od té doby se delší dobu učil u několika lektorů, zejména Jan „Alatyr“ Kozák (Barrandovská škola šermu), Vít „Hark“ Hrachový (Škola ozbrojené sebeobrany / Au Jugé) a Michael Kňažko (Ars – Dimicatoria) a absolvoval řadu jednorázových seminářů pod vedením mj. Jana „Jona“ Šourka (A.K.A. – Praha), Petra Pistulky (A.K.A. – České Budějovice), majstra Petera Kozy (Magisterium / Tostabur) a Anny Žákové (TJ Bohemians Praha). Postupem času se začal hlouběji zabývat šermem rapírem a to nejprve podle italské tradice dle Salvatora Fabrise, intenzivněji v letech 2018 – 2020, a poté, po absolvování nejprve víkendového semináře v Praze a později i více týdenních seminářů přímo v Madridu pod vedením maestra Alberta Bomprezziho (Escuela de esgrima histórica de Madrid), šermem dle španělské tradice.

Jonáš Vlasák

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_0011-1-1024x683.jpg.

​K šermu s mečem se dostal až po mnoha letech aikida a šermu nožem pod vedením Dmytra Bulgakova. Nejprve v rámci synkretické školy šermu pod Janem “Alatyrem” Kozákem v Barrandovské škole šermu se učil zacházet moderními chladnými zbraněmi. Systematicky se začal věnovat rapíru na základě teoretického díla Salvatora Fabrise, které měl možnost nahlédnout z různých výkladových pozic (především Petra Pistulky a Víta Hrachového) díky seminářům, které se zde konaly v letech 2018/2020.

Po dvouleté praxi Fabrise metodou docendo discimus, začal studovat La Verdadera Destrezu vysvětlovanou maestrem Albertem Bomprezzim během týdenních seminářů v Madridu.